Otázka: Hľadám pieseň - ako na to.

Odpoveď: Do vyhľadávacie poľa filtra zadajte ľubovoľné slovo, ktoré sa nachádza v názve, alebo samotnom texte piesne a ktoré obsahuje najmenej tri písmena. Môžete ho napísať bez diakritiky (bez mäkčeňov a dĺžňov). Ak sa v slove vyskytuje y a pieseň nenájdete, vyskúšajte aj variant slova s i.
Ak na stránke pieseň nenájdete, môžete ma osloviť prostredníctvom mailu, pokúsim sa Vám pomôcť. Uvítam zaslanie textu, mp3 (v prílohe), odkazu na web stránky, kde sa pieseň nachádza - link na video umiestnené napr. na youtube, či odkaz na možnosť stiahnutia mp3 a pod. alebo notový zápis vhodný na zverejnenie.


Otázka: Prečo už na stránkach nie je k dispozícií registrácia?

Odpoveď: Na stránkach sa nenachádza obsah, ktorý by bol k dispozícií len registrovaným návštevníkom. Registrácia teda nie je vôbec potrebná, neprináša žiadne výhody.

 

Otázka: Prečo sú notové zápisy na stránke tak malé, že sú takmer nečitateľné?

Odpoveď: Veľkosť zápisu je daná jednak dizajnom stránok, no hlavne vlastnosťami použitého riešenia od firmy Avid. Na lište prehrávania sa však pomocou dvoch volieb dá vybrať zvätšenie zobrazenia v rámci okna a zobrazenie zápisu na celú obrazovku. Je tu aj tretia možnosť. Pod lištou prehrávanie je veta s odkazom Notový zápis piesne vo formáte PDF si stiahnete tu. Pokiaľ si zobrazíte noty v pdf, nebudú sa Vám síce prehrávať, ale môžete si zvoliť ľubovoľnú veľkosť zobrazenia, alebo zápis vytlačiť.